Київська міська державна адміністрація

Відбулася презентація проекту благоустрою території церкви Богородиці (Десятинної)

14 вересня соціальний проект спільної дії «Зробимо разом» спільно з ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» презентували громаді проект благоустрою території Десятинної церкви.

Презентація відбулася у формі прес-конференції за участі представників влади, громадських організацій та людей, безпосередньо задіяних у реалізації проекту, а саме: керівника громадської організації «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» Марини Соловйової, заступника Київського міського голови-секретаря Київради та заступника голови Наглядової ради соціального проекту «Зробимо разом» Олексія Резнікова, директора Національного музею історії України Тетяни Сосновської, начальника управління Охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури України Якова Діхтяра та голови Шевченківської райдержадміністрації м. Києва Олега Гаряги.

Проект консервації розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної) з відновленням трасування фундаментів та благоустроєм прилеглої території реалізовуватиме ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» за підтримки Київської влади у рамках соціального проекту спільної дії «Зробимо разом». Основною метою розробленого проекту є консервація фундаментів першого кам'яного храму та збереження решток його фундаментів від подальшої руйнації під впливом зовнішніх факторів. Роботи розпочинаються від сьогодні і триватимуть до грудня. За три місяці благоустрій території планується завершити. 

«Проектом передбачається підсипка захисного шару грунтів в відповідності до висотних відміток, улаштування поверхневого глиняного екрану для захисту фундаментів, трасування фундаментів на поверхні бутовою декоративною кладкою та улаштування газону прилеглої території», - розповідає про етапи проведення робіт керівник проекту Марина Соловйова. 

«Коли є ініціатива від киян, від громадськості, які хочуть зробити добру, корисну справу для міста, важливо, щоб їм не заважали і не чинили опір з боку будь-якої гілки влади. Оскільки на сьогодні Київська міська рада є представницьким органом територіальної громади міста Києва, то ця ініціатива є яскравим прикладом, коли влада і громада разом, спільно роблять важливу та довгоочікувану справу.

Трасування фундаменту церкви дасть можливість доступу та ознайомлення з важливою частиною історії кожному з бажаючих. Фундамент Десятинної церкви - це сакральне місце Києва і ми маємо залишити нащадкам можливість бачити і розуміти, як це було. На сьогодні проект «Зробимо разом» забезпечує таку можливість. Я певен, що ми отримаємо проект, який в подальшому на мапі цікавих місць планети займе своє почесне місце», - каже заступник міського голови-секретар Київської міської ради, член наглядової ради проекту спільної дії «Зробимо разом» Олексій Резніков.