ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива"

Відновлення фундаментів Десятинної церви з благоустроєм прилеглої території

Церква Різдва Пресвятою Богородиці (Десятинна церква) — сакральна споруда, зведена у 989—996 роках, вважається першою кам'яною церквою Київської Русі. Залишки фундаменту Десятинної церкви разом із містом Володимира є пам'яткою національного значення.

 

Князь Володимир Святославич на її побудову та утримання виділив десяту частину своїх прибутків — десятину, звідки і походить назва храму.

 

Останні роки, фундаменти були закриті зеленою будівельною огорожею та присипані горами сміття. Таким, це місце знало ціле покоління

 

 

Основною метою розробленого проекту - консервація фундаментів першого кам'яного храму, збудованого князем Володимиром у Х ст., збереження решток фундаментів храму від подальшої руйнації під впливом зовнішніх факторів. Після консервації фундаментів виконати трасування контуру фундаментів об'єкту на основі наукових даних, отриманих у результаті археологічних досліджень, проведених Інститутом археології НАН України у 2005-2011 рр. 

 

 

Візуалізація на поверхні плану фундаментів Десятинної церкви дає уявлення про архітектуру першого кам'яного храму Давньої Русі, а також про його частини, що збереглися та перебудовувалися у давньоруський час. На відміну від трасування 1982 р. сучасне трасування виконане на основі реального поточненого плану храму, отриманого у результаті археологічних досліджень 2005-2011 рр.

 

2. Розробку проекту виконано на підставі результатів наукових археологічних дослідженнь, що містяться у попередніх щорічних звітах, опублікованих у науковій літературі. (Видання: Археологічні дослідження в Україні у 2004-2005 р.; Археологічні дослідження в Україні у 2006-2007 рр.; Археологічні дослідження у 2008 р.; Археологічні дослідження в Україні у 2009 р.; Археологічні дослідження в Україні у 2010-2011 рр.).

 

3. Проектом передбачається

- Планування існуючого рівня поверхні грунтів;

- Підсипка захистного шару грунтів в відповдності до висотних відміток;

- Улаштування поверхневого глиняного екрану для захисту фундаментів від проникнення талих да дощових поверхневи вод;

- Трасування фундаментів на поверхні бутовою декоративною кладкою;

- Улаштування газону прилеглої території;