Алла Цудікова

Місто тварин

ІСТОРІЯ

За статистикою, кожна п’ята родина в Києві – володарі собаки. Проте, ні в столиці, ні в жодному місті України нема ні єдиної спеціально облаштованої зони для вигулу собак, яка була би оснащена снарядами та мала безкоштовний доступ. Це означає, що і собаки і діти гуляють в одних і тих самих парках, на одних і тих самих майданчиках, в одній і тій самій пісочниці. Просто через те, що іншого вибору у власників тварин нема.

Відсутність місць для вигулу собак породжує низьку обізнаність в культурі утримання собак. Це позначається на повній безвідповідальності деяких власників, як наслідок – порушення правил вигулу та утримання в цілому. Через відсутність культури в цьому напрямку страждають як відповідальні власники, так і інші верстви населення.

 Історія створення проекту

Минулої весни, проблема вигулу собаки постала переді мною особливо гостро. Заручившись підтримкою таких самих власників собак, як я, ми знайшли ділянку для майданчика, яка відповідає всім вимогам на розі вулиць Ревуцького та Здолбунівської. Наступним кроком наша новоутворена команда провела акцію зі збору підписів мешканців району щодо згоди на облаштування майданчика. Наш місцевий депутат підтримав ініціативу, тож через нього ми подали заявку в екологічну комісію. Першою нашою перемогою було схвалення заявки!

Почався процес втілення нашого проекту в життя!

                                            Яким буде перший в Києві майданчик для вигулу собак

Спеціально відведена територія – це 10 снарядів для дресирування та занять з послуху, а також обладнання для такого сучасного та популярного виду спорту з собакою, як аджиліті. Кожен власник собаки зможе самостійно вигулювати та займатись зі своїм чотирилапим другом в будь який день, в будь який час.

 

Крім того, ми пропонуємо заняття з кваліфікованими фахівцями: спеціалісти з тренувань, зоопсихологи, ветеринари, спеціалісти з годування, тренери спеціалізованих шкіл з кінологічного спорту.

Таким чином, кожен охочий зможе отримати всю необхідну інформацію щодо утримання собак, їх виховання, дресирування, харчування та вигулу.

В подальшому наш майданчик пропонуватиме показові виступи дресированих собак, тренінги та декілька безкоштовних занять з тренерами відкриють власникам тварин можливості їх чотирилапих друзів, та вони зможуть отримати перші результати – адже керованою собакою в місті набагато простіше.

Проект майданчика на розі вул. Ревуцького та Здолбунівська

Додаткові пріоритети

Наш проект відкритий та дружній до дітей, а також до тих громадян, які поки лише планують завести собаку. Кожен бажаючий зможе відвідувати наші заходи і отримувати всю необхідну інформацію. А в дітях такий підхід зможе виховати толерантне та відповідальне ставлення до тварин.

Наша мета

Метою нашого проекту є формування гуманного та толерантного ставлення до тварин та їх власників в суспільстві. Розвиток кінологічної та спортивної дисципліни – це найбільш яскравий приклад створення гармонійних стосунків між людьми та тваринами. Кожен в місті має право на комфортне та щасливе життя, ми створюємо його як для власників, так і для решти суспільства.  

                                                           Команда, яка втілює проект

Звісно, більшість учасників нашої справи – відповідальні, дружні та завзяті власники собак. Серед нас є пересічні власники, професійні кінологи, тренери зі спорту Аджиліті від дресирувального клубу «Каста», і навіть наша дизайнерка – власниця чудової собаки!

Що вже зроблено

Результатом наших зусиль є схвалення екологічною комісією КМДА, погодження території для майданчика, підготовка ґрунту на території за гроші активістів, розробка макету стенду, який знайомить з правилами вигулу та поводження з тваринами. Стенд буде розміщено безпосередньо на майданчику. Також ми проводимо анкетування серед власників собак, з метою виявлення найбільш актуальних та значущих проблем, які ми вирішимо, втіливши проект.  

Для чого нам потрібна твоя допомога?

За допомогою Спільнокошту ми плануємо зібрати необхідну суму для облаштування майданчика снарядами та тренажерами, а саме: бум-перехід, гірка, тунель, кільце, бар'єр (3шт.), трамплін, слалом, малий балансир, комплекс з пакетами для прибирання.

Проект буде реалізовано впродовж двох місяців після збору коштів. Твоя допомога – вклад у розвиток толерантного, відповідального та культурного ставлення до тварин.