Аррікано

ТРК «Лук’янівка» – реконструкція Лук’янівської площі та пам’яток архітектури від компанії

Про компанію:
• Arricano Real Estate – девелопер і оператор мережі торгово-розважальних комплексів в Україні.
• $ 420 млн інвестицій = найбільший європейський інвестор у сферу комерційної нерухомості = найбільший естонський інвестор в українську економіку
• 6 побудованих сучасних європейських ТРК в різних регіонах України – Київ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Сімферополь
• 3 об’єкти побудовані і успішно працюють у Києві – ТРК SkyMall, ТРК «Проспект», ТРЦ «РайОN»
• Найбільший портфель реалізованих ТРК – 212 000 кв.м. GLA у власності і під управлінням компанії
• Більше 100 штатних співробітників і 10 000 робочих місць в ТРК компанії
• Лістинг на AIM Лондонської біржі
ТРК «Лук’янівка» – про проект:
ТРК «Лук’янівка» (робоча назва об’єкта) розташований в діловому й історичному центрі Києва, на перетині вулиць Дегтярівської, Мельникова та Артема, в 1 хвилині пішохідної доступності від станції метро «Лук’янівська». Загальна орендна площа об’єкта становитиме 46 500 кв.м., зона охоплення ТРК – понад 1 млн. осіб. Відкриття ТРК заплановано на 2017 рік. В рамках ТРК будуть представлені магазини для мешканців міста із різним рівнем доходу, зона кафе і ресторанів, а також арт-галерея. Крім того, «Лук’янівка» стане першим ТРК в Україні,що включатиме  дві пам’ятки архітектури, які повернуть свою колишню красу і велич завдяки виконаним компанією Arricano  реставраційним роботам.
Лук’янівська площа:
Лук’янівська площа – одна з центральних площ Києва, важливий транспортний вузол Шевченківського району міста. Свій сучасний вигляд вона отримала 1996 року після відкриття станції метро «Лук’янівська». Відтоді минуло майже 20 років, Київ розвивався і змінювався, Лук’янівська площа перетворилася на один з найбільш напружених і невпорядкованих транспортних вузлів правобережної частини міста. У своєму нинішньому вигляді площа вже не відповідає потребам сьогоднішнього Києва – сучасної європейської столиці.

В рамках створення ТРК «Лук’янівка» компанія Аrricano повністю змінить зовнішній вигляд та інфраструктурне значення Лук’янівської площі. Завдяки застосуванню європейського досвіду реорганізації міського простору буде розширена пропускна здатність прилеглих до площі транспортних магістралей,  створена повноцінна пішохідна зона – Лук’янівська площа, а також проведена реставрація пам’яток архітектури місцевого значення.
Інфраструктура:
Arricano максимально орієнтована на розвиток інфраструктури міст, де є побудовані нею об’єкти. Так, при роботі над проектом ТРК на Лук’янівці компанія виступила інвестором розробки Концепції організації території навколо станції метрополітену «Лук’янівська». Розробку було здійснено за замовленням Департаменту містобудування та архітектури м. Києва, із залученням офіційного представника німецької компанії PTV Group – A + C, лідера світового ринку транспортних моделей (2012-13 рр.).
Концепція пропонує  маштабну  реконструкцію Лук’янівської площі та прилеглої до неї території, на якій одночасно з рішенням транспортних проблем буде створено розвинену систему пішохідних зон, декоративного озеленення та благоустрою високого рівня. Це дасть можливість створити нову якість міського простору, збільшити комфортність життя жителів. Нова Лук’янівська площа рівнозначно задовольнить як транспортні потреби міста, так і потреби пішоходів.
Лук’янівська площа стане важливим елементом розвитку загальноміського центру: дозволить знизити навантаження загальноміського центру, перехопивши частину потоків населення, сформованих в північній частині центральної планувальної зони, яку визначив генеральний план міста.
Лук’янівська площа – пішохідний простір і центр культурного життя містян
Крім торговельно-розважальної функції, ми маємо намір наділити Лук’янівську площу активною суспільно-культурною функцією. Вона включає в себе організацію пішохідної зони безпосередньо на площі без автомобільного руху. Завдяки цьому площу можна використовувати для проведення громадських культурних заходів, святкових концертів та фестивалів.
Пішохідна площа створить єдиний простір між торгово-розважальним комплексом, метро з комфортним входом з боку вул. Артема. В результаті цього Київ отримає нову якість міського простору, а комфортність життя містян зросте.

 

У процесі спільної роботи міської влади та Arricano над концепцією особливу увагу було приділено особливу увагу пішоходам (найчастіше, переважно при плануванні транспортної інфраструктури головним є транспорт, а не пішоходи). Що стосується реконструкції Лук’янівської площі, ми розцінювали потреби пішоходів і транспорту як рівнозначні.
Попередній результат моделювання та розрахунків пропускної здатності транспортних потоків перевершив всі очікування, зокрема, досягнута головна мета – організація пішохідної зони і публічного простору на Лук’янівській площі без шкоди для пропускної здатності транспортної інфраструктури.
Транспорт:
З метою збільшення пропускної здатності заплановано реконструкцію прилеглих до станції метро «Лук’янівська» вулиць в межах вулиць Бердичівська, Дегтярівська, Дмитрівська, Коперника.
Реставрація пам’яток:
В рамках створення проекту ТРК «Лук’янівка» Arricano використовує кращий світовий досвід відновлення пам’яток архітектури та їх функціональної інтеграції в торговий центр. Цей досвід реалізовано в таких культових торгових центрах світу, як, наприклад, Galleria Vittorio Emanuele II в Мілані, Magna Plaza в Амстердамі, 1881 Heritage в Гонконзі, Colombo Shopping Mall в Лісабоні.

ТРК на Лук’янівці стане першим торгово-розважальним центром України, до складу якого увійдуть архітектурні пам’ятки. Це два архітектурні пам’ятки місцевого значення, побудовані на початку 20-го століття: будівля Лук’янівського парку міської залізниці (трамвайно-тролейбусне депо) і електростанції Лук’янівській міської залізниці. Аrricano виконає реставраційні роботи, поверне будівлям колишню красу і велич.